Description
Century Arms BFT47, Semi-automatic Rifle, AK, 7.62X39, 16.5″ Barrel, Matte Finish, Black, Kona Wood Stock, Kona Wood Handguard, Polymer Grip, Adjustable Sights, 30 Rounds, 1 U.S. Palm Magazine RI4577-N
Century Arms BFT47, Semi-automatic Rifle, AK, 7.62X39, 16.5″ Barrel, Matte Finish, Black, Kona Wood Stock, Kona Wood Handguard, Polymer Grip, Adjustable Sights, 30 Rounds, 1 U.S. Palm Magazine RI4577-N
| Weight | 160.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.000 × 9.700 × 4.100 in |
| upc | 787450810488 |
| brand | Century Arms |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Kona Brown Furniture |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Adjustable Rear Sight |
| stock | KONA Brown Wood |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.