Description
Bushmaster 0010015BLK Bravo Zulu 450 Bushmaster 16″ 5+1, Black, Anodized Aluminum Rec, 14″ M-Lok, Magpul SL Carbine Stock & MOE Grip, Snake Charmer Muzzle Brake
Bushmaster 0010015BLK Bravo Zulu 450 Bushmaster 16″ 5+1, Black, Anodized Aluminum Rec, 14″ M-Lok, Magpul SL Carbine Stock & MOE Grip, Snake Charmer Muzzle Brake
| Weight | 9.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.100 × 11.100 × 3.000 in |
| upc | 604206200402 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 450 Bushmaster |
| capacity | 5 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Thril Combat Competition 6-Pos |
| magazine | 1 5 Round |
| rate_of_twist | 1-in-24" |
| receiver | Aluminum |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.