Description
Bushmaster 0010006CA Bravo Zulu *CA Compliant 5.56x45mm NATO 16″ 10+1, Black Barrel/Rec, 14″ M-Lok, Magpul SL Carbine Stock & MOE Grip, Snake Charmer Muzzle Brake
Bushmaster 0010006CA Bravo Zulu *CA Compliant 5.56x45mm NATO 16″ 10+1, Black Barrel/Rec, 14″ M-Lok, Magpul SL Carbine Stock & MOE Grip, Snake Charmer Muzzle Brake
| Weight | 8.450 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.000 × 11.200 × 3.000 in |
| upc | 604206200228 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Thril Combat Competition 6-Pos |
| magazine | 1 10 Round |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Aluminum |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.