Description
Bushmaster 0010004CA M4 Patrolman’s 5.56x45mm NATO Caliber with 16″ Barrel, 10+1 Capacity, Black Metal Finish, Black 6 Position Collapsible Stock & Black Polymer Grip Right Hand
Bushmaster 0010004CA M4 Patrolman’s 5.56x45mm NATO Caliber with 16″ Barrel, 10+1 Capacity, Black Metal Finish, Black 6 Position Collapsible Stock & Black Polymer Grip Right Hand
| Weight | 9.150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.100 × 11.100 × 3.000 in |
| upc | 604206200174 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | A2 Furniture |
| magazine | 1 10 Round |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Aluminum |
| sights | Fixed Front/Carry Handle Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.