Description
FLAT TOP 16″ BBL 30-SHOT BLACK
FLAT TOP 16″ BBL 30-SHOT BLACK
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.200 × 11.200 × 3.050 in |
| upc | 604206201195 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16.0000 |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Magpul MOE Furniture |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Aluminum |
| sights | A2 Front/Flip Up Rear |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.