Description
16″ BARREL 30-SHOT BLACK
16″ BARREL 30-SHOT BLACK
| Weight | 8.900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.400 × 11.450 × 3.250 in |
| upc | 604206200006 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16.0000 |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Thril Combat Competition 6-Pos |
| magazine | 1 30 Round |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Aluminum |
| sights | No Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.