Description
B&T GHM9, Semi-automatic Pistol, 9MM, 6″ Barrel, Anodized Finish, Black, Glock Magazine Compatible, 1 Magazine, 33 Rounds BT-450002-G
B&T GHM9, Semi-automatic Pistol, 9MM, 6″ Barrel, Anodized Finish, Black, Glock Magazine Compatible, 1 Magazine, 33 Rounds BT-450002-G
| Weight | 113.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.000 × 13.380 × 2.380 in |
| upc | 840225705782 |
| brand | B&T USA |
| barrel_length | 6" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 33 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Anodized |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Polymer Grips |
| magazine | 1 33 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Flip-Up Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.