Description
Action: Lever – Caliber: .308 Win – Material: Polished Blued Steel – Stock: Gloss Black Walnut – Front Sight: Brass Bead – Rear Sight: Fully Adjustable – Length of Pull: 13.75 – Barrel Length: 20 – Overall Length: 40 – Weight: 6 lb 8 oz
Action: Lever – Caliber: .308 Win – Material: Polished Blued Steel – Stock: Gloss Black Walnut – Front Sight: Brass Bead – Rear Sight: Fully Adjustable – Length of Pull: 13.75 – Barrel Length: 20 – Overall Length: 40 – Weight: 6 lb 8 oz
| Weight | 6.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 23614240655 |
| brand | Browning |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 4+1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Blue |
| firearm_action | Lever Action |
| grip | Walnut |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-12 |
| receiver | Alloy/Blued |
| sights | Adjustable Rear Ft: Gold Bead Ramp |
| stock | Walnut/ Gloss/ Checkered/ Straight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.