Description
0918 BIRDSHEAD/FLUTED CYLINDER
0918 BIRDSHEAD/FLUTED CYLINDER
| Weight | 3.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.500 × 14.000 × 13.000 in |
| upc | 736676009183 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 3.5" |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 6 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | Fixed |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.