Description
Auto Ordnance 1911, Trump Saves America, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 45ACP, 5″ Barrel, Steel, Cerakote Finish, Savage Stainless and Armor Black Distressed, Trump Wood Grips, 7 Rounds, 1 Magazine 1911BKOC12
Auto Ordnance 1911, Trump Saves America, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 45ACP, 5″ Barrel, Steel, Cerakote Finish, Savage Stainless and Armor Black Distressed, Trump Wood Grips, 7 Rounds, 1 Magazine 1911BKOC12
| Weight | 54.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.500 × 7.750 × 2.750 in |
| upc | 602686422802 |
| brand | Auto Ordnance |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 7 ROUNDS |
| color | Black, Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Steel Frame |
| grip | Custom Engraved Wood Grips |
| magazine | 1 7 rd. |
| sights | Blade Front, Rear Drift Adj. |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.