Description
Auto Ordnance 1911, Cold Dead Hands, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 45ACP, 5″ Barrel, Steel, Cerakote Finish, Light Sand and Plum Brown, Engraved Aluminum Grips, 7 Rounds, 1 Magazine 1911TCAC15
Auto Ordnance 1911, Cold Dead Hands, Semi-automatic, Metal Frame Pistol, Full Size, 45ACP, 5″ Barrel, Steel, Cerakote Finish, Light Sand and Plum Brown, Engraved Aluminum Grips, 7 Rounds, 1 Magazine 1911TCAC15
| Weight | 71.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.000 × 10.500 × 4.000 in |
| upc | 602686422826 |
| brand | Auto Ordnance |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 7 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Desert Sand and Plum Brown |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Custom Engraved Aluminum Grips |
| magazine | 1 7 rd. |
| sights | TruGlo Day Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.