Additional information
| Weight | 8.800 lbs |
|---|---|
| upc | 840225709391 |
| brand | B&T USA |
| barrel_length | 8.7" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Hard Coat Anodized |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Polymer Grips |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | Flip-Up Sights |








Reviews
There are no reviews yet.