Description
TYLER GUN WORKS PREMIER GRADE
TYLER GUN WORKS PREMIER GRADE
| Weight | 5.650 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.800 × 8.600 × 2.700 in |
| upc | 98289000248 |
| brand | Colt Manufacturing |
| barrel_length | 8" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 6 rd. |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Semi-Bright Stainless Steel |
| firearm_action | Double / Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-20 |
| sights | Red Ramp Front/Adjustable Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.