Description
58150 | PROOF RESEARCH BARREL
58150 | PROOF RESEARCH BARREL
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 3.500 in |
| upc | 11356581501 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Short Magnum |
| capacity | 3 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Gun Metal Grey Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | FBT Carbon Fiber |
| magazine | 1 3 rd. AICS Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| receiver | Lightweight Stainless Steel |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.