Description
Taurus G2C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.26″ Barrel, Cyan Frame, Silver Slide, Adjustable Sights, 12 Rounds, 2 Magazines 1-G2C939-12C
Taurus G2C, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Framed Pistol, Compact, 9MM, 3.26″ Barrel, Cyan Frame, Silver Slide, Adjustable Sights, 12 Rounds, 2 Magazines 1-G2C939-12C
| Weight | 33.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.000 × 6.500 × 1.750 in |
| upc | 725327617426 |
| brand | Taurus |
| barrel_length | 3.26" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 12 ROUNDS |
| color | Cyan, Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Polymer Frame |
| magazine | 2 12 rd. |
| sights | Adjustable Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.