Description
Springfield M1A Scout Squad, Semi-automatic, 308 Win, 18″ Barrel, Blued Finish, Synthetic Stock, Muzzle Stabilizer, Adjustable Sights, NY Approved, 10Rd AA9126NT
Springfield M1A Scout Squad, Semi-automatic, 308 Win, 18″ Barrel, Blued Finish, Synthetic Stock, Muzzle Stabilizer, Adjustable Sights, NY Approved, 10Rd AA9126NT
| Weight | 247.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.500 × 14.000 × 4.500 in |
| upc | 706397906641 |
| brand | Springfield Armory |
| barrel_length | 18" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 10 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLUED |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-11" |
| sights | Adjustable Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.