Description
Springfield XD9, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Full Size, 9MM, 4″ Barrel, Melonite Finish, Stainless Slide, Black Frame, Fixed Sights, 10 Rounds, 2 Magazines XD9301
Springfield XD9, Striker Fired, Semi-automatic, Polymer Frame Pistol, Full Size, 9MM, 4″ Barrel, Melonite Finish, Stainless Slide, Black Frame, Fixed Sights, 10 Rounds, 2 Magazines XD9301
| Weight | 62.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.500 × 10.000 × 2.500 in |
| upc | 706397163013 |
| brand | Springfield Armory |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 10+1 |
| color | Silver, Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Polymer Frame & Stainless Steel Slide |
| firearm_action | Double Action Only (USA Action Trigger System) |
| frame | Polymer Frame |
| magazine | 2 10 rd. |
| sights | Fixed Dovetail Front and Rear |
| stock | Lightweight Ultra High-Impact Frame |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.