Description
OPTIC READY
OPTIC READY
| Weight | 2.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.500 × 8.750 × 3.000 in |
| upc | 810120310213 |
| brand | Shadow Systems |
| barrel_length | 4" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 17 Rounds |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Nitride |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Black Frame |
| magazine | 2 17 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Front Night Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.