Description
Savage Arms 58006 110 UltraLite 7mm PRC 2+1 22″ Carbon Fiber Wrapped Barrel, Black Melonite Rec, KUIU Verde 2.0 AccuStock with AccuFit
Savage Arms 58006 110 UltraLite 7mm PRC 2+1 22″ Carbon Fiber Wrapped Barrel, Black Melonite Rec, KUIU Verde 2.0 AccuStock with AccuFit
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 11356580290 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 7MM PRC |
| capacity | 2 Rounds |
| color | Camo |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Savage Woodland Camo AccuFit |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Skeletonized Stainless Steel |
| sights | No Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.