Description
Savage Arms 58018 110 UltraLite 6.5 Creedmoor 4+1 22″ Carbon Fiber Wrapped Barrel, Black Melonite Rec, Woodland Camo AccuStock with AccuFit
Savage Arms 58018 110 UltraLite 6.5 Creedmoor 4+1 22″ Carbon Fiber Wrapped Barrel, Black Melonite Rec, Woodland Camo AccuStock with AccuFit
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.400 × 3.800 in |
| upc | 11356580184 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 22.0000 |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Melonite Blued Finish |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Savage Woodland Camo AccuFit |
| magazine | 1 3 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Skeletonized Stainless Steel |
| sights | No Sights |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.