Description
Savage Impulse Driven Hunter, Straight Pull Bolt Action Rifle, 300 Winchester Magnum, 20″ Barrel, Threaded 1/2×28, Matte Finish, Black, Gray Accufit Stock, Adjustable AccuTrigger, Integrated 20 MOA Rail, 3 Rounds, 1 Magazine 57910
Savage Impulse Driven Hunter, Straight Pull Bolt Action Rifle, 300 Winchester Magnum, 20″ Barrel, Threaded 1/2×28, Matte Finish, Black, Gray Accufit Stock, Adjustable AccuTrigger, Integrated 20 MOA Rail, 3 Rounds, 1 Magazine 57910
| Weight | 159.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 11356579102 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 20" |
| caliber_or_gauge | 300 Winchester Magnum |
| capacity | 3 ROUNDS |
| color | Black, Gray |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt |
| grip | Gray Accustock |
| magazine | 1 3 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| stock | SYNTHETIC |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.