Description
Savage Arms 57340 110 Apex Storm XP 223 Rem 4+1 20″, Matte Stainless Metal, Synthetic Stock, Vortex Crossfire II 3-9x40mm Scope
Savage Arms 57340 110 Apex Storm XP 223 Rem 4+1 20″, Matte Stainless Metal, Synthetic Stock, Vortex Crossfire II 3-9x40mm Scope
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.000 × 8.500 × 4.000 in |
| upc | 11356573407 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 20" Sporter Barrel |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.