Description
Savage Arms 57147 110 Long Range Hunter 280 Ackley Improved 4+1 26″, Matte Black Metal, Gray Fixed AccuStock with AccuFit
Savage Arms 57147 110 Long Range Hunter 280 Ackley Improved 4+1 26″, Matte Black Metal, Gray Fixed AccuStock with AccuFit
| Weight | 12.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52.000 × 7.000 × 3.000 in |
| upc | 11356571472 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 26" Medium Contour |
| caliber_or_gauge | 280 Ackley Improved |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-9.5 |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.