Description
Savage Arms 57145 110 Hunter 280 Ackley Improved 4+1 22″, Matte Black Metal, Gray Fixed AccuStock with AccuFit
Savage Arms 57145 110 Hunter 280 Ackley Improved 4+1 22″, Matte Black Metal, Gray Fixed AccuStock with AccuFit
| Weight | 8.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 11356571458 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 22" Sporter Barrel |
| caliber_or_gauge | 280 Ackley Improved |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-9.5 |
| sights | None |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.