Description
Savage Arms 57079 110 Storm 270 WSM 2+1 24″, Matte Stainless Metal, Gray Fixed AccuStock with Accufit
Savage Arms 57079 110 Storm 270 WSM 2+1 24″, Matte Stainless Metal, Gray Fixed AccuStock with Accufit
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 49.800 × 9.000 × 4.000 in |
| upc | 11356570796 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 270 Winchester Short Magnum |
| capacity | 2 + 1 |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Matte |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Gray Synthetic |
| magazine | 1 2 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| receiver | Stainless |
| sights | None |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.