Description
Ruger American Bolt-Action, 6.5 Creedmoor, 22″ Threaded Barrel w/Muzzle Brake, Cerakote Bronze Finish, Go Wild Camo Synthetic Stock, Scope Base, 3Rd 26925
Ruger American Bolt-Action, 6.5 Creedmoor, 22″ Threaded Barrel w/Muzzle Brake, Cerakote Bronze Finish, Go Wild Camo Synthetic Stock, Scope Base, 3Rd 26925
| Weight | 135.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.760 × 6.000 × 2.500 in |
| upc | 736676269259 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 3+1 |
| color | Bronze |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Cerakote Bronze|Go Wild Camo I-M Brush |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Go Wild Camo I-M Brush |
| magazine | 1 3 Rd. |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Go Wild Camo I-M Brush |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.