Description
Ruger American Predator Rifle, Bolt-Action, 6.5 Grendel, 22″ Threaded Barrel, Matte Black Finish, Green Composite Stock, Scope Base, 10Rd AR Style Magazine 26922
Ruger American Predator Rifle, Bolt-Action, 6.5 Grendel, 22″ Threaded Barrel, Matte Black Finish, Green Composite Stock, Scope Base, 10Rd AR Style Magazine 26922
| Weight | 135.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.250 × 6.000 × 2.500 in |
| upc | 736676269228 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 22 Threaded Barrel |
| caliber_or_gauge | 6.5 Grendel |
| capacity | 10+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Moss Green Composite |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Moss Green Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.