Description
Ruger PC Carbine Magpul Backpacker, Semi-automatic Rifle, 9MM, 16.12″ Fluted Barrel, Black Oxide Finish, Black, Stealth Gray Magpul Backpacker Stock, Adjustable Ghost Ring Rear Sight, Blade Front Sight, 10 Rounds, 1 Magazine 19135
Ruger PC Carbine Magpul Backpacker, Semi-automatic Rifle, 9MM, 16.12″ Fluted Barrel, Black Oxide Finish, Black, Stealth Gray Magpul Backpacker Stock, Adjustable Ghost Ring Rear Sight, Blade Front Sight, 10 Rounds, 1 Magazine 19135
| Weight | 131.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.000 × 6.500 × 3.500 in |
| upc | 736676191352 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 16.12 |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 10+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Oxide |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | MAGPUL PC Gray Backpacker |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | FT: Protected Blade RR: Adjustable Ghost Ring |
| stock | Stealth Gray Magpul PC Backpacker Stock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.