Description
Ruger Precision, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 24″ Cold Hammer-Forged Medium Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock, M-LOK 15″ Handguard, 10Rd 18029
Ruger Precision, Bolt-Action Rifle, 6.5 Creedmoor, 24″ Cold Hammer-Forged Medium Contour Threaded Barrel, Anodized Finish, Ruger Precision Stock, M-LOK 15″ Handguard, 10Rd 18029
| Weight | 227.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42.000 × 9.750 × 5.500 in |
| upc | 736676180295 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 24" |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 10+1 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLACK MATTE |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Ruger Precision MSR Stock |
| magazine | 2 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| sights | No Sights |
| stock | Folding/ Adjustable/ Oversized Bolt Handle |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.