Description
8165 XS SGTS/BLK MICARTA GRIPS
8165 XS SGTS/BLK MICARTA GRIPS
| Weight | 3.500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.500 × 13.000 × 14.000 in |
| upc | 736676081653 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 4-5/8" |
| caliber_or_gauge | 327 Federal Magnum |
| capacity | 7 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Satin Blue |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-16 |
| sights | XS Front Sight/Adjustable Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.