Description
1770 ADJ SGTS/WALNUT GRIPS
1770 ADJ SGTS/WALNUT GRIPS
| Weight | 3.950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.000 × 14.250 × 13.250 in |
| upc | 736676017706 |
| brand | Ruger |
| barrel_length | 5" |
| caliber_or_gauge | 44 Special |
| capacity | 5 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Blue |
| firearm_action | Double / Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Wood |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-20 |
| sights | Gold Bead Front/Adj Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.