Description
Remington V3 Tactical, Semi-automatic, 12 Gauge, 3″ Chamber, 18.5″ Barrel, Black Oxide Finish, RemChoke, Synthetic Stock, XS Low Profile Rifle Sight, 6 Rounds, Right Hand R83441
Remington V3 Tactical, Semi-automatic, 12 Gauge, 3″ Chamber, 18.5″ Barrel, Black Oxide Finish, RemChoke, Synthetic Stock, XS Low Profile Rifle Sight, 6 Rounds, Right Hand R83441
| Weight | 142.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.500 × 7.500 × 3.500 in |
| upc | 810070685157 |
| brand | Remington |
| barrel_length | 18.5 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 6+1 |
| chamber | 3" |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Oxide |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| receiver | Milled |
| sights | XS Low Profile Rifle Sight |
| stock | Black Synthetic |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.