Description
The Side By Side has a stunning Turkish walnut stock, checkered forend AND comes with five chokes. Features include single crisp trigger, barrel selector, metal bead front sights and extractors.
The Side By Side has a stunning Turkish walnut stock, checkered forend AND comes with five chokes. Features include single crisp trigger, barrel selector, metal bead front sights and extractors.
| Weight | 9.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.250 × 9.000 × 3.000 in |
| upc | 682146897241 |
| brand | Pointer |
| barrel_length | 28.0000 |
| caliber_or_gauge | 12 Gauge |
| capacity | 2 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | Side By Side |
| grip | Turkish Walnut Stock |
| magazine | |
| receiver | Color Case Hardend |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
| stock | WALNUT |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.