Description
Pointer KIRFT420Y Field Tek 4 20 Gauge 3″ 5+1 26″, Black, Synthetic Stock, Fiber Optic Sight
Pointer KIRFT420Y Field Tek 4 20 Gauge 3″ 5+1 26″, Black, Synthetic Stock, Fiber Optic Sight
| Weight | 8.180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.000 × 8.000 × 3.000 in |
| upc | 682146302820 |
| brand | Pointer |
| barrel_length | 26" |
| caliber_or_gauge | 20 Gauge |
| capacity | 3 + 1 |
| chamber | 3" |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Blue |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Black Synthetic |
| magazine | |
| sights | Fiber Optic Front Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.