Description
Full Picatinny Rail/ Hogue Rubber Grips W/ Grooves
Full Picatinny Rail/ Hogue Rubber Grips W/ Grooves
| Weight | 6.400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.000 × 12.500 × 3.000 in |
| upc | 761226088400 |
| brand | Magnum Research |
| barrel_length | 6" |
| caliber_or_gauge | 44 Magnum |
| capacity | 8+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Color Case Hardened |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Steel Frame |
| grip | Walnut |
| magazine | 1 8 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-18 |
| sights | Fixed |
| stock | Walnut Grip W/ Engraved Desert Eagle Logo |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.