Description
LWRC ICA5, 223 Rem/556NATO, 16.1″ Barrel, 1:7 Twist, Flat Dark Earth Finish, LWRCI Adjustable Compact Stock, Magpul MOE+ Grip, 30Rd ICA5R5CK16
LWRC ICA5, 223 Rem/556NATO, 16.1″ Barrel, 1:7 Twist, Flat Dark Earth Finish, LWRCI Adjustable Compact Stock, Magpul MOE+ Grip, 30Rd ICA5R5CK16
| Weight | 197.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44.250 × 11.750 × 4.750 in |
| upc | 854026005453 |
| brand | LWRC |
| barrel_length | 16.1" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 30 Rounds |
| color | Flat Dark Earth |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | LWRC Compact Adjustable Stock |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | LWRC Skirmish Back-Up Sights |
| stock | LWRCI Adjustable Compact Stock |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.