Additional information
| Weight | 8.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.500 × 12.000 × 4.500 in |
| upc | 810237026069 |
| brand | Kriss USA |
| barrel_length | 5.5 |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 40 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Combat Grey |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Gray Polymer |
| magazine | 1 40 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Low Profile Flip Sights |







Reviews
There are no reviews yet.