Description
FLATTOP/BULL PUP/BUIS W/TRITM
FLATTOP/BULL PUP/BUIS W/TRITM
| Weight | 11.800 lbs |
|---|---|
| upc | 856183006069 |
| brand | IWI – Israel Weapon Industries |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Flat Dark Earth |
| firearm_action | Semi-Auto |
| magazine | 1 10 rd. PMAG (G3) |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | BUIS w/Tritium Front |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.