Description
Heritage Barkeep Boot, Single Action Only, Revolver, 22 LR, 1″ Barrel, Alloy, Blued Finish, Black, Grey Pearl Grips, Fixed Sights, 6 Rounds, Includes Ejector Pin With Wood Handle BK22B1BHGPRL
Heritage Barkeep Boot, Single Action Only, Revolver, 22 LR, 1″ Barrel, Alloy, Blued Finish, Black, Grey Pearl Grips, Fixed Sights, 6 Rounds, Includes Ejector Pin With Wood Handle BK22B1BHGPRL
| Weight | 33.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.500 × 5.500 × 1.750 in |
| upc | 727962706763 |
| brand | Heritage Manufacturing |
| barrel_length | 1.0000 |
| caliber_or_gauge | 22LR |
| capacity | 6 |
| color | Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black Oxide |
| firearm_action | Single Action |
| frame | Alloy Frame |
| grip | Synthetic |
| magazine | |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Notched Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.