Description
Diamondback Firearms AM2, Semi-automatic Pistol, Striker Fired, 9MM, 3.5″ Barrel, Polymer Frame, Black, Stainless Steel Slide, 2 Magazine, (1)-12 Round & (1)-17 Round DB0300P031
Diamondback Firearms AM2, Semi-automatic Pistol, Striker Fired, 9MM, 3.5″ Barrel, Polymer Frame, Black, Stainless Steel Slide, 2 Magazine, (1)-12 Round & (1)-17 Round DB0300P031
| Weight | 37.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.000 × 7.000 × 2.000 in |
| upc | 810035752658 |
| brand | Diamondback Firearms |
| barrel_length | 3.5" |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 12+1 & 17+1 |
| color | Black, Silver |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Black/ Stainless Steel Slide |
| firearm_action | Double Action Only (Striker Fire) |
| frame | Polymer Frame |
| grip | Black Polymer |
| magazine | 2 (1) 10rd. & (1) 15 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-9 |
| sights | Fixed 3-Dot Front & Windage Adjustable Rear |
| stock | Black Polymer Frame |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.