Description
Century Arms RI4800N VSKA 7.62x39mm 30+1 16.50″ Chrome Moly 4150 Steel Barrel w/Flash Hider, Manganese-Phosphate Finished Receiver, Wood Stock & Forend, Polymer Grip
Century Arms RI4800N VSKA 7.62x39mm 30+1 16.50″ Chrome Moly 4150 Steel Barrel w/Flash Hider, Manganese-Phosphate Finished Receiver, Wood Stock & Forend, Polymer Grip
| Weight | 9.750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.500 × 9.500 × 4.000 in |
| upc | 787450831339 |
| brand | Century Arms |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Wood Furniture |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Open Rifle Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.