Description
Century VSKA Rifle in 7.62×39 mm. 16.5 in. 1 in 10 twist barrel. Black Laminate Wood Furniture. Bolt carrier, front trunnion, and feed ramp S7 tool steel. Slant muzzle brake. 30 rd. Mag
Century VSKA Rifle in 7.62×39 mm. 16.5 in. 1 in 10 twist barrel. Black Laminate Wood Furniture. Bolt carrier, front trunnion, and feed ramp S7 tool steel. Slant muzzle brake. 30 rd. Mag
| Weight | 10.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.750 × 9.250 × 4.000 in |
| upc | 787450758278 |
| brand | Century Arms |
| barrel_length | 16.5" |
| caliber_or_gauge | 7.62x39MM |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | BLUED |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | Granite Black Furniture |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Open Rifle Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.