Description
Bushmaster 1010018BLK QRC II Pro 5.56x45mm NATO 10+1 16″, Black, B5 Sytems Bravo Stock & Type P-Grip, 14″ M-LOK Handgaurd
Bushmaster 1010018BLK QRC II Pro 5.56x45mm NATO 10+1 16″, Black, B5 Sytems Bravo Stock & Type P-Grip, 14″ M-LOK Handgaurd
| Weight | 8.350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.000 × 11.000 × 3.000 in |
| upc | 604206201706 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | B5 Bravo Stock/Type 23 P-Grip |
| magazine | 1 10 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | 7075 Forged XM15-E2S |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.