Description
Bushmaster 0010011CA M4 Patrolman’s 5.56x45mm NATO 16″ 10+1 Black Rec/Barrel Black 6 Position Collapsible Stock Black Polymer Grip A2 Front Sight Right Hand
Bushmaster 0010011CA M4 Patrolman’s 5.56x45mm NATO 16″ 10+1 Black Rec/Barrel Black 6 Position Collapsible Stock Black Polymer Grip A2 Front Sight Right Hand
| Weight | 8.700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.100 × 11.100 × 3.000 in |
| upc | 604206200204 |
| brand | Bushmaster |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 223 Rem | 5.56 NATO |
| capacity | 10 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | 6 Position Collapsible Stock |
| magazine | 1 10 Round |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| receiver | Aluminum |
| sights | A2 Front/Flip Up Rear |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.