Description
B&T TP9-N, Semi-automatic, Pistol, 9MM, 5.1″ Barrel, 25mm 3-Lug, Matte Finish, Tan, 30 Rounds, 1 Magazine BT-30105-N-US-CT
B&T TP9-N, Semi-automatic, Pistol, 9MM, 5.1″ Barrel, 25mm 3-Lug, Matte Finish, Tan, 30 Rounds, 1 Magazine BT-30105-N-US-CT
| Weight | 92.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.000 × 11.500 × 4.000 in |
| upc | 840225705713 |
| brand | B&T USA |
| barrel_length | 5.1 |
| caliber_or_gauge | 9MM LUGER (9X19) |
| capacity | 30 Rounds |
| color | TAN |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Coyote Tan |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Polymer Grips |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| sights | Backup Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.