Description
Specifications:
- Caliber: 300 AAC
- Capacity: 30 Rd
- Barrel: 8.5″
- Forend: 7″ MLOK
- FCG: Aluminum Parts kit
Specifications:
| Weight | 7.100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.000 × 10.000 × 4.000 in |
| upc | 819644025429 |
| brand | American Tactical Inc-ATI |
| barrel_length | 8.5" |
| caliber_or_gauge | 300 AAC Blackout |
| capacity | 30 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Matte Black |
| firearm_action | Semi-Auto |
| grip | A2 Pistol Grip |
| magazine | 1 30 rd. |
| rate_of_twist | 1-in-7" |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.