Description
WTHBY MHC01N7MMPR6B MKV HIGH COUNTRY 7 PRC
WTHBY MHC01N7MMPR6B MKV HIGH COUNTRY 7 PRC
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 747115453719 |
| brand | Weatherby |
| barrel_length | 24 #2 Contour Fluted |
| caliber_or_gauge | 7MM PRC |
| capacity | 3+1 |
| color | Graphite Black |
| drilled_or_tapped | true |
| finish | Cerakote Graphite Black |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | Carbon Fiber w/Brown & Tan |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Patriot Brown Cerakote |
| sights | No Sights |
| stock | Peak 44 Bastion Carbon Fiber w/Brown & Tan |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.