Description
SAV 58103 IMPULSE KLYM 6.5 CM
SAV 58103 IMPULSE KLYM 6.5 CM
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 11356581037 |
| brand | Savage Arms |
| barrel_length | 22 |
| caliber_or_gauge | 6.5 Creedmoor |
| capacity | 4 + 1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Micro Slick Cerakote |
| firearm_action | Bolt Action |
| grip | FBT Carbon Fiber |
| hand | RH |
| magazine | 1 4 rd. Detachable Box |
| rate_of_twist | 1-in-8" |
| receiver | Aluminum – Integral 20MOA Rail |
| sights | No Sights |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.