Description
Kahr Arms DE1911UTTK Desert Eagle 1911 U w/1911 Knife 45 ACP 6+1 3″ Stainless Serrated Slide, Two-Tone w/Black Finish Aluminum Frame w/Beavertail, Black/Gray G10 Grips
Kahr Arms DE1911UTTK Desert Eagle 1911 U w/1911 Knife 45 ACP 6+1 3″ Stainless Serrated Slide, Two-Tone w/Black Finish Aluminum Frame w/Beavertail, Black/Gray G10 Grips
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 761226090298 |
| brand | Magnum Research |
| barrel_length | 3" |
| caliber_or_gauge | 45 ACP |
| capacity | 6 Rounds |
| color | Silver, Black |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Stainless Steel |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| frame | Alloy Frame |
| grip | G10 Black/Grey |
| magazine | 2 6 rd. |
| sights | Adjustable Rear Sight |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.