Description
Forward Assist/ Dust Cover/ 4150 Melonite Barrel
Forward Assist/ Dust Cover/ 4150 Melonite Barrel
| Weight | 0.000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.000 × 0.000 × 0.000 in |
| upc | 810035752887 |
| brand | Diamondback Firearms |
| barrel_length | 16" |
| caliber_or_gauge | 308 Win | 7.62 NATO |
| capacity | 20+1 |
| drilled_or_tapped | false |
| finish | Custom American Flag Cerakote |
| firearm_action | Semi-Automatic |
| grip | Magpul MOE Carbine Stock |
| magazine | 1 20 rd. Magpul P-Mag |
| rate_of_twist | 1-in-10" |
| receiver | Forged 7075 T-6 Aluminum |
| sights | No Sights |
| stock | MOE Carbine Stock/ MOE K Grip |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.